Deşifre - Ses / Görüntü Kaydı Çözümleme

Deşifre ya da Türkçe’ye girmiş olan diğer adıyla transkripsiyon, çok genel anlamda sözlerin yazıya dökülmesi olarak ifade edilebilir. Yazılı metin haricinde herhangi bir formatta bulunan iletiler deşifre edilerek yazılı metin haline getirilir. Bu ileti bir ses kaydı ise yapılan işleme ses kaydı deşifre hizmeti, video şeklinde ise de görüntü kaydı deşifre hizmeti adı verilir.

Toplantı, seminer ve konferans gibi etkinliklerde yapılan konuşmaların eş zamanlı olarak yazıya dökülmesi pek çok durumda sağlıklı olmamaktadır. Bu nedenle bu konuşmaların ses kaydı alınır ve gerektiğinde deşifre ekibi tarafından uygun yazılımlar kullanılarak ve istenilirse de zaman kodlu olarak yazıya dökülür.

Deşifre hizmeti; toplantı, seminer, konferans, eğitim programı, röportaj gibi etkinliklerden elde edilen ses kayıtlarının yanı sıra televizyon programı, film, reklam çekimlerinin görüntü kayıtlarının deşifre edilmesini de içerir. Deşifre ekibimiz, bize iletilen ses kayıtları ve videolardaki konuşmaları saniye saniye deşifre ederek, imlâ kurallarına uygun yazılı bir dokümana dönüştürür. İstenildiği takdirde deşifre metni zaman kodlu olarak da müşterimize teslim edilir.

Ses ve görüntü kayıtları, kullanılan kaynak dile ve medyanın uzunluğuna göre ücretlendirilmekle beraber bazı kötü kaliteli kayıtların deşifre edilmesi tahmin edilenden daha uzun sürebilir.

Deşifre edilen görüntü metinleri, müşterimize ham haliyle teslim edilebileceği gibi ekibimiz tarafından videoya alt yazı olarak da eklenebilir. Firmamız ayrıca alt yazı ve dublaj çevirisi hizmeti de sunmaktadır.

Infınıty Çeviri ve Danışmanlık Hizmetleri

INFINITY ÇEVİRİ

Caddebostan mah. Nihat Kızıltan sok. No: 6/9 Kadıköy, 34728 İstanbul-Türkiye

TELEFON

+90 532 230 35 14
+90 216 459 72 10

 

 

Infinity Çeviri / Dosya gönder
    1. Şirket
    2. * Adınız Soyadınız
    3. * Telefon Numaranız
    4. * Email Adresiniz
    5. Mesajınız

Büyük dosyalarınız için infinityceviri@gmail.com adresimizi kullanabilirsiniz.

TOP